Wczasy nad morzem to idealny sposób na relaks i wypoczynek z całą rodziną. Co roku nad Bałtyk przyjeżdżają tłumy turystów, którzy w pełni korzystają z dobrodziejstw tego regionu. Piękne plaże, pyszne jedzenie, wspaniały klimat i serdeczni ludzi. To tylko jedne z wielu zalet wakacji nad morzem. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu również znajdą tu wiele atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami jakie stwarza pobyt nad polskim morzem.

atrakcje-14.jpgSŁOWIŃSKI PARK NARODOWY 

Słowiński Park Narodowy leży w województwie pomorskim, na terenie dwóch powiatów: lęborskiego i słupskiego. Został utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu przymorskich jezior, torfowisk, bagien, nadmorskich borów, łąk i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi wydmami ruchomymi. Znajdują się w nim najbardziej znane ruchome wydmy. O przyrodniczej wartości SPN świadczy fakt dotyczący umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych, np. Światowy Rezerwat Przyrody.

KOŚCIÓŁ W STYLU NEOROMAŃSKIM

Dzisiejsza świątynia została wybudowana w połowie XIX w (1844 – 1849), a charakterystyczny wygląd zawdzięcza głazom ciosanym, które pochodzą z Kamiennej Wyspy na jeziorze Gardno. Tuż obok kościoła znajduje się drewniana dzwonnica. Historię budowy kościoła kryje w sobie bardzo wiele legend.

KLUKI – MUZEUM WSI SŁOWIŃSKIEJ

Muzeum Wsi Słowińskiej to skansen w Klukach koło Smołdzina, w województwie pomorskim. Jest to oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Placówka swoją działalność rozpoczęła w 1963 roku.

JEZIORO GARDNO

Gardno to jezioro przybrzeżne, które leży na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Oddzielone jest od Morza Bałtyckiego piaszczystą mierzeją, przeciętą rzeką Łupawą.

atrakcje-15.jpg
KONCERTOWA MUSZLA

Scena znajduje się pod otwartą kopułą. Odbywają się tutaj liczne występy oraz koncerty.

DLA DZIECI

Bajkowa Ciuchcia – po Rowach jeździ ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem kolorowa ciuchcia

Bajkolandia – przy ul. Plażowej; znajduje się tutaj zakątek wypełniony urządzeniami, które wydają dźwięki oraz błyski – uwielbiane przez dzieci

Cyrk PARADA – raz w roku, w okresie letnim rozbija swój namiot, aby dać przedstawienie